Doktorandský workshop 1, 3

• Kód: KHI/91AQ1, 91AQ3
  • semestr: zimní
  • Garant: doc. Mgr. Radmila Pavlíčková Ph.D.

• Anotace

Cílem doktorandského workshopu je podpora přípravy disertační práce, jejíž kvalita rozhoduje o možnosti pokračovat ve vědecké práci a akademické kariéře po absolutoriu. Doktorand má během jednodenního pracovního jednání možnost promýšlet odlišné přístupy k výzkumu, diskutovat s odborníky, prezentovat svůj výzkum. Téma workshopu je voleno tak, aby představovalo aktuální trendy výzkumu historie a odpovídalo odborným zájmům doktorandů.

Dopolední část je vyhrazena pro přednášky odborníků, kteří v nedávné době publikovali nebo připravují metodologicky závažné publikace na dané téma. V odpolední části prezentují 2-4 doktorandi svůj výzkum, velký prostor je věnován následné diskusi.

Program semináře/přednášky

Doktorandský workshop 28. 11. 2014 na Katedře historie FF UP v Olomouci

DĚJINY TĚLA

Přednášející

Prof. PhDr. Milena Lenderová, CSc. (Univerzita Pardubice) - přednáška na téma "Dětská sexualita"

Vladan Hanulík, Ph. D. (Univerzita Pardubice) - přednáška na téma "Disciplinační strategie, intersubjektivní fenomenologie a individuální taktika ve vztahu k tělu v 19. století"

Doc. Daniela Tinková (Univerzita Karlova) - přednáška na téma "Tělo jako objekt studia a vědy - příklad profesionalizace porodnictví v 18. století. Vymezování "mužského" a "ženského" "vědění"

Prezentace dvou doktorských výzkumů

Mgr. Pavel Stůj (doktorand UP Olomouc): "Infanticidium - tělo jako důkaz"

Mgr. Veronika Najmanová (doktorandka z UPa): "Tělo jako (ne)důležitá kategorie v eugenickém myšlení"

Požadavky k zápočtu/kolokviu/zkoušce

Příprava - studium podkladů k přednáškám a jednotlivým doktorandských prezentacím.